Ar tai gali būti hipotiroidizmas?

[Total: 0    Average: 0/5]

Hipotireozė (hipotireozė) yra liga, kurią sukelia skydliaukės hormono stoka. Skiriant hipotirozei, sumažėja tiroksino ir trijodotyronino koncentracija kraujyje. Hormoninis trūkumas sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus m. be kita ko, sumažėjo gebėjimas atstatyti didelės energijos junginius ir naudoti jose esančią energiją ir sumažinti deguonies suvartojimą.

Vaikams skydliaukės hormonai yra audinio brandinimo ir augimo veiksnys (jie papildo somatotropino poveikį). Skydliaukės hipotirozė dažniausiai pasireiškia moterims, daugiausiai po 40 metų amžiaus.

skydliaukė

Skydliaukės liauka (tireoido liauka) yra gausiai vaskulizuota endokrininė liauka, apie 35 g. Skydliaukė susideda iš dviejų šoninių skilčių, sujungtų viena su kita raište (dailidė), dedama ant šlaunikaulio skydliaukės kremzlės geryboje.

Skiltyje yra skaidraus skysčio, kuris užpildo burbuliukus – koloidinę masę. Skydliaukės koloidija yra turtinga jodotireoglobulino, kuris turi hormonų savybes. Kai organizmas reikalauja jodotireoglobulino fermentų pagalba, jis suskaidomas į du tinkamus skydliaukės hormonus: trijodotijroniną (T3) ir tiroksiną (T4), išsiskiriančius į kraują.

Skydliaukės hormono gamyba sutampa su priekinės tirotropinės hipofizės (TSH) hormonu, kuris veikia skydliaukės augimą ir aktyvumą. Jodas, kuris paprastai yra paimtas iš maisto, yra būtinas tinkamam skydliaukės funkcionavimui.

Skydliaukės hormonai turi įtakos besivystančio organizmo augimui, metabolizmui ir autonominei nervų sistemai.

Hipotyroidizmo simptomai

Priklausomai nuo paciento amžiaus, simptomai gali skirtis.

Paprastai yra hipotireozės simptomų:
– lengva atšaldyti,
– mieguistumas,
– silpnumo jausmas,
– lengvas nuovargis,
– apatija,
– kūno svorio padidėjimas,
– užkimimas,
– sausa oda,
– trapūs nagai ir plaukai;
– veidas be veido išraiškos;
– gleivinės edema,
– Taip pat gali pasireikšti naujagimiams kaip įgimtam pokyčiui,
– fizinis ir psichinis vystymosi sutrikimas.

Gleivinės edema (myxoedema) – siejama su gleivinės medžiagos (mukopolisacharidų, ypač albumino) kaupimu per tarpines tarpines audinių erdves. Tai sukelia veido funkcijų sušvelninimą (veidas pilamas su sumažėjusių vokų skilvelių), akių vokų ir rankų patinimas.

Apibendrintoji edema turi ypatingas savybes: ji nesikeičia veikimo pasikeitimo įtakos požiūriu ir nepalieka skylės slėgiu pirštu. Ši charakteringų dangų išvaizda – pilama odos – atsiranda pažengusioje ligos stadijoje.

Kitos sąlygos yra
– metabolizmo silpnumas;
– Seksualiniai sutrikimai (be menstruacijų, sumažėjęs lytinis potraukis).

Jaunimo gleivinės edema (myxoedema nepilnametis) taip pat sukelia, priklausomai nuo vaiko amžiaus:
– tingumas,
– nutukimas, nepaisant apetito trūkumo,
– vangumas,
– žvalgybos mažinimas,
– menkas kirpimas,
– uždelstas seksualinis paauglys.

Rūta (srovė) yra skydliaukės liaukų padidėjimas. Tai gali pasireikšti hiperaktyvumo simptomų (toksinio srauto) arba hipotenzijos ar kraujotakos sutrikimų (simplekso sraute). Jei skydliaukė yra hipotirozė, pageidautina, kad paciento mityba nebūtų jodo. Kad atitiktų kūno poreikį jodo, skydliaukės liauka viršija ir gamina per daug kiekių mažos jodo koloidijos.

Skydliaukės hipotirozė vaikystėje paprastai sukelia fizinės ir psichinės plėtros sutrikimus, suteikiant motinalizmo simptomus (kretinizmą) – terminas nebėra naudojamas.

Kretinizmas, maternalizmas (kretinizmas, atheirozė) – tai įgimtas jodo trūkumo sindromas, pasižymintis lėtu augimu ir sunkiu psichine raida.

Hipotyroidizmo pasiskirstymas ir priežastys

Skydliaukės hipotireozė yra padalinta į dvi grupes:

– Pirminis hipotirozė – atsiranda dėl skydliaukės pažeidimo (pvz., Skydliaukės ar skydliaukės liaukos). skydliaukės apšvitinimas rentgeno spinduliais, uždegimas). Dėl to padidėja TSH gamyba iš priekinės hipofizės.

– antrinis hipotirozė, kurį sukelia priekinės hipofizės (pvz., Hipofizio liauka) sukelta skydliaukės hormono sekrecijos (TSH) pablogėjimo. žalos atveju arba po hipofizio pašalinimo iš operacijos).

– Hipotaleminės kilmės hipotiroidizmas, kurį sukelia hipotyroido hormono tirooliberino (TRH) trūkumas.

Pirminis hipotirozė (Hypothyreosis primaria) gali pasireikšti dėl įvairių veiksnių, tokių kaip
– hormoniškai aktyviojo skydliaukės audinio nebuvimas arba sumažėjimas (pvz., dėl nepakankamo išsivystymo, skydliaukės ar jo dalių rezekcijos).
– jodo trūkumas maiste,
– fermentų, susijusių su skydliaukės hormonų gamyba, trūkumas arba narkotikų vartojimas blokuojant šiuos fermentus,
– daug metų skydliaukės uždegimas (daugelis hipotirozės atvejų yra Hashimoto ligos).

Hipotyroidizmo diagnozė

Hipotyroidizmo diagnozė yra pagrįsta hipotiroidizmo būdingų simptomų ir papildomų tyrimų simptomų nustatymu.

Laboratoriniai tyrimai dažnai atskleidžia tai:
– cholesterolio koncentracija kraujo serume,
– pagrindinio metabolizmo sumažėjimas,
– nedažyta anemija,
– gliukozės gydymo metu yra plokščioji kreivė;
– didelis jautrumas išoriniam insulinui.

Izotopo tyrimuose nustatyta, kad sumažėja jodo absorbcija skydliaukės liaukoje ir sumažėja T3 ir T4 bei jonizuotų baltymų jodo (PBI) kiekis.

Pirminio ir antrinio hipotyroidizmo diferencinė diagnozė yra pagrįsta radioimunologiniu TSH serumo nustatymu. Antriniam hipotireoziui būdinga maža serumo TSH koncentracija.

Esant pirminiam hipotirozei, serumo TSH lygis yra žymiai padidėjęs ir padidėja dar labiau po švirkštimo į veną skydliaukės aterosklerino (TRH). Tai labai patikimas diagnostinis testas.

EKG rekordas rodo mažą lūžių kiekį.

Vaikams ir paaugliams rentgeno spinduliuotė rodo skeleto vystymosi delsimą, palyginti su metriniu amžiumi. Dantys yra gerai, emalio defektai, o nuolatiniai dantys vystosi daugelį metų.

Hipotyroidizmo gydymas

Hipotyroidizmo gydymas remiasi trūko skydliaukės hormonų užpildymu. Naudojami skydliaukės hormonų preparatai, pvz., skydliaukės ekstraktas arba tiroksinas.

Svarbų vaidmenį siekiant išvengti hipotirozės vaidina dieta, praturtintas jodu. Taip pat naudokite produktus, kurių sudėtyje yra jodo, pvz., Joduota virimo druska veiksmingai suteikia žmogaus organizmui reikalingą jodo kiekį.

Vaikams, siekiant išvengti vystymosi sutrikimų, svarbu greitai diagnozuoti ir pradėti gydymą.
Zhaneta Malec

Komentarai Skydliaukės hipotirozė

skiemuo 2008-10-14 22:49

Aš sužinojau daug švilpukų iš šono, jis buvo brangus. Turiu hipotenziją, beveik kraujo tyrimo karvė, nes blogėja ir blogėja, jaučiuosi širdies skausmas, o ne tik silpnumas. Biore tabletės 50, matyt, per mažai dozės, laukiu rezultatų. Aš jus sveikinu.

Ania | 2008-10-16 13:42

Aš norėčiau paprašyti jus labai patarti. Mano dukra kenčia nuo hipotiroidizmo ir ieškou gero endokrinologo iš provincijos. Silezijos vaivadija. Labai ačiū už Jūsų pagalbą.

Gabrice | 2008-10-16 21:24

Aš nežinau, kas vyksta su manimi per 2 mėnesius, aš sustorėjau 25 kg! ir aš valgau, kaip visada, tu miegi, aš nenoriu nieko daryti, ir nors aš buvau ginekologas, aš turiu viską savo burnoje!
Ar tai gali būti hipotiroidizmas?
Bede dėkingas už atsakymą

dominica | 2008-11-05 20:07

Neseniai susidūriau su šiek tiek padidėjusiu TSH. Pavasarį TSH mano vietoje buvo 5,36, po 3 mėnesių 4,34. Vakar aš atlikau testą ir gavau 3,5 balo (daugiausiai 4,0 balo). Aš turiu leukocitus 8,2 (min 3,8 – daugiausiai 10). 0). Aš girdėjau, kad leukocitai taip pat turi daug bendro su skydliaukės liauka. Mano atostogų metu aš atliko tyrimą Ft3 – 3,05 * (1,8 – 4,2) Ft4 – 1,13 (0,8 – 1,9) * Antenos – TPO – * 10 (maks. 35) * Antenos – TG – * 20 (maks. 40).
Aš jau norėčiau pradėti kreiptis dėl vaiko. Prašau patarti, jei galiu. Aš nuėjau pas gydytoją ir buvo pasakyta imtis hormonų. Aš nuėjau į kitą ir suradau, kad neturėčiau brolis hormonų. Aš dar kartą lankiau sausio mėnesį.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*