Dažnai naudojama ir Hachinskio skalė

[Total: 0    Average: 0/5]

Kraujagyslių demencija dažniau kyla dėl subkortinių branduolių pokyčių nei smegenų žievėje. Tada atsiranda Parkinsono sindromo (raumenų sustingimas, vaikščiojimas mažais žingsniais, variklio sulėtėjimas, disbalansas, drebulys) ir priekinio sindromo (elgesio sulėtėjimas, kritikos ir atstumo trūkumas, taip pat linksmas ir neatsakingumas) požymiai.

Kartais simptomai, susiję su kraujagyslių demencija, yra kalbos sutrikimai, pusiausvyros išlaikymo ar nistagmo sunkumai, būdingi smegenėlių pažeidimui. Kai vyrauja baltosios medžiagos įsisavinimas, dažniausiai pastebimi šlapimo pūslės sutrikimai, motorinių sutrikimų ir patologinių gaudymo refleksų buvimas.

Kraujagyslių demencijos vaizdavimo tyrimuose (ypač kompiuterinėje tomografijoje ir magnetinio rezonanso metu) pastebimi difuziniai nekrotinio ir demielinizmo pobūdžio smegenų baltosios medžiagos pokyčiai, ypač organizmo veikimui svarbiose struktūrose (kalnas, hipokampus).

Panašūs anomalijos dažnai pastebimi smegenų žievėje. Be to, neuropsichologiniai tyrimai rodo subkortinio sindromo buvimą informacijos apdorojimo sulėtėjimo, užduočių planavimo ir vykdymo, atminties pablogėjimo ir nenormalaus elgesio formoje.

Be to, kraujagyslių demencijos laboratoriniais tyrimais gali būti įrodyti ateroskleroziniai rizikos veiksniai ar veiksniai, kurie būdingi pažangiam aterosklerozės procesui.

Kraujagyslių demencijos diagnozė

Specializuoti kriterijai padeda nustatyti tinkamą kraujagyslinės demencijos diagnozę. Taip pat dažnai naudojama Hachinskio skalė, kuri diferencijuoja kraujagyslių demenciją ir Alzhaimerio ligą. Turėtų būti atsižvelgta į šios ligos ir demencijos diferencijavimą su kairiųjų kūnų ir priekinės formos lyties organais.

Aterosklerozės simptomai ir hipertenzijos bei anksčiau įgytų insulto sambūviai gali būti naudingi kraujagyslių demencijos diagnozei. Kraujagyslių demencija taip pat labiau būdinga staigiam simptomų pablogėjimui ir kartais netgi staigiai.

Šioje formoje paciento klinikinio tyrimo metu pastebėti anomalijos ir nukrypimai dažniau. Be to, diagnozės nustatymo metu svarbu nustatyti kai kurių smegenų sričių, esančių audiniuose, anomalijas. Šiuo tikslu atliekamos vaizdo tyrimo (kompiuterinės tomografijos arba magnetinio rezonanso) tyrimai.

Kraujagyslių demencijos gydymas

Kraujo demencijos gydymo metu nenaudojami farmakologiniai preparatai, kurie yra labai veiksmingi ir visiškai rekomenduojami. Gali būti rekomenduojama imtis priemonių smegenų kraujotakai ir indų plombavimui pagerinti. Visų pirma gydoma bazinė liga, įskaitant arterinę hipertenziją, diabetą ir aterosklerozę.

Kraujagyslių demencijos gydymo srityje taip pat svarbu pakeisti gyvenimo būdą ir kitus veiksmus, kuriais siekiama užkirsti kelią civilizacijos ligoms, nes šios ligos labai prisideda prie vaskulinės demencijos simptomų atsiradimo ir intensyvinimo.

Kraujagyslių demencijos prognozė

Kraujagyslių demencija yra lėtinė ir progresuojanti. Kartais staiga padidėja ligos simptomai. Paprastai mirtis įvyksta greičiau nei Alzhaimerio demencija.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*