Įgimtas hipertireozė

[Total: 0    Average: 0/5]

Pirmosiomis nėštumo savaitėmis vaisius naudoja motinos skydliaukės hormonus, o jų trūkumas gali labai sutrikdyti centrinės nervų sistemos struktūras ir vaiko psichinį susilpnėjimą.

Maždaug 10. Naujagimio skydliaukė jau gestacinės savaitės metu gali kaupti jodą ir nuo 12-osios nėštumo savaitės galėjo kaupti jodą. Per savaitę hipofizio liauka pradeda gaminti skydliaukės hormono TSH. Jodas yra svarbus skydliaukės hormonų gamybai, jis praeina per placentą ir gaunančioji motina tiekia maistą.

Įgimtas hipertiroidizmas yra klinikinė būklė, kurią sukelia skydliaukės hormonų perteklius, kuris gimdoje yra vaisius, o kartais ir nėštumo laikotarpiu. Dažniausia hormonų pertekliaus priežastis yra Graveso liga ir Basedov liga motinai.

Įgimtas hipertiroidizmas būdingas antithyroidinių antikūnų, kurie skatina liauką išskirti hormonus, buvimą. Šie antikūnai praeina per placentą ir stimuliuoja vaisiaus TSH receptorių, kurie stimuliuoja skydliaukę ir sukelia klinikinius požymius.

Moterų hipertireozė dažniausiai diagnozuojama antrojo nėštumo trimestro metu moterims, kurių antitronų antikūnai yra dideli. Neįsigyjamasis hipertiroidizmas yra retas ir yra TSH receptoriaus geno mutacijų rezultatas.

Įgimtos hipertireozės simptomai

Vaisius dažniausiai pasireiškiantis hipertiroidizmo klinikinis simptomas yra širdies pagreitis. Ultragarso tyrimas taip pat rodo, kad slopinamas gimdos vaisiaus augimas, sumažėja galvos apskritimo ilgis ir kartais padidėja skydliaukės ir daugiavalio. Gimdžius naujagimius su hipertiroidizmu įvyksta anksčiau, apie 30. nėštumo savaitę.

Priklausomai nuo įgimto hipertiroidizmo sunkumo naujagimiui, klinikinė įvairovė gali skirtis nuo asimptominio (subklinikinio) hipertiroidizmo iki reikšmingo simptomų intensyvėjimo. Yra dirglumas, nerimas, godus maistas, linkęs į vėmimą ir viduriavimą, ir svorio prieaugio trūkumas.

READ  Kartais okupuotas taip pat kampuotas

Be to, atsiranda karščiavimas, odos paraudimas ir padidėjęs prakaitavimas. Gimusio vaiko pernešto hipertiroidizmo retais atvejais yra akių eksoftalmas ir skydliaukės padidėjimas.

Svarbi rizika yra skydliaukės ir širdies sindromo atsiradimas, pasireiškiantis paspartėjus širdies ritmui, aritmijai ir hipertenzijai. Šio proceso metu dažnai atsiranda širdies nepakankamumas.

Įgimto hipertireozės pripažinimas

Įgimta hipertireozė turėtų būti įtariama moterų, sergančių Graves ir “Basedow” liga, vaisiui ir kūdikiui. Nėštumo metu vaisių ultrasonografija yra naudinga, nes ji rodo pokyčius, būdingus įgimtai hipertireozei.

Naujai gimęs vaikas, be klinikinių hipertiroidizmo požymių, taip pat svarbūs nustatant diagnozę laboratoriniai tyrimai. Skydliaukės hormono TSH lygis yra sumažintas arba net abejotinas. Tirakino ir triiodotirronino koncentracija yra padidėjusi. Įgimto hipertiroidizmo charakteristika Graves’o ir “Basedow” ligos metu yra naujagimio vaiko nuo gimimo gimdyvių antikūnų nuo gimimo iki vaiko.

Įgimto hipertiroidizmo gydymas

Pagrindinis vaisiaus hipertiroidizmo gydymo būdas yra antithyroidinių vaistų, dažnai kartu su levotiroksinu, vartojimas motinai. Naujagimio kūdikio gydymas priklauso nuo klinikinių simptomų sunkumo.

Jo subklinikoje, be jokių hipertiroidizmo požymių, rekomenduojamas tik stebėjimas (periodinis medicininis patikrinimas ir skydliaukės veiklos laboratorinis patikrinimas). Būdingas bruožas yra laipsniškas klinikinės būklės pagerėjimas, nes antitreotido antikūnų lygis, kurį sukelia motina, mažėja.

Jei hipertirozė yra kliniškai akivaizdi (jei yra ligos požymių), reikia skirti antithyroidinius preparatus, kurie slopina skydliaukės veiklą. Tačiau jų vartojimas yra susijęs su šalutiniu poveikiu, dažniausiai kaip odos bėrimas, kepenų pažeidimas, baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas serume ir vilkligės tipo sindromu.

Be to, svarbu užtikrinti, kad jūsų vaikas būtų ramus, aplinkos temperatūra būtų teisinga, kad būtų pakankamas skysčių ir kalorijų kiekis (nepamirškite, kad naujagimiui su įgimtu hipertireozė gali būti reikalingas energijos poreikis iki pusės sveiko vaiko).

READ  Artroser - tai padėti su tvenkiniais? Jūsų nuomonės

Įgimtos hipertireozės prognozė

Įgimto hipertiroidizmo prognozė visų pirma priklauso nuo pokyčių sunkumo laipsnio ir jų įvedimo būdo bei motinos gydymo veiksmingumo. Pavojingiausias momentas naujagimiui yra gimdymas, tada palaipsniui išnyksta ligos simptomai.

Įgimto hipertiroidizmo progresavimas yra nepalankus skydliaukės ir širdies sindromu, nes jis sukelia širdies ir kraujagyslių sistemos simptomus, kurie yra pavojingi naujagimiui sveikatai ir gyvenimui, kuriems reikia skubios intervencijos.
Mariusz Kłos

– Pediatrija “, ed. Mokslai. Krystyna Kubicka, Wanda Kawalec, ed.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*