Likučių venų išleidimo angos sumažinimas

[Total: 0    Average: 0/5]

Kairiosios venų išėjimo stenozės simptomai priklauso nuo jo išleidžiamo paviršiaus stenozės laipsnio. Ilgalaikis ligos vystymasis iš pradžių yra paslėptas ir nemato jokių simptomų.

Padidėjus kairiojo veninio audinio išskyros paviršiaus susiaurėjimui pacientams atsiranda daugiau simptomų:
– dusulys (iš pradžių praktinis, vėliau atsigulęs – su reikšmingu susitraukimu);
– kosulys su galimu skrepliu,
– širdies plakimo jausmas;
– skausmas širdies srityje;
– hemoptizmas – 10%. (dėl plaučių užgulimo, padidėjusio bronchų venų skilimo ar plaučių infarkto).
– plaučių edema (pvz., prieširdžių virpėjimas arba paroksizminė tachikardija dėl fizinių pratimų, stiprių emocijų ar kvėpavimo takų infekcijos).

Pacientas taip pat diagnozuojamas fiziniame egzamine:
– eritema skruosto ir subtilios lūpų cianozės (priklausomai nuo dujų mainų sutrikimo plaučiuose);
– aiškus apatinis poveikis (paslinktas į kairę su reikšmingu dešiniojo skilvelio iškyšuliu);
– matoma arterija hiperkardijos regione;
– sutrumpėjęs krūtinės drebulys (vadinamoji “iš anksto susitraukianti”) Šie puslapiai yra skirti jums padėti sukurti catnip procesą.

Auslinimo bandyme pastebimi trys būdingi kairiojo veninio audinio stenozės simptomai:
– diastolinis šurrelis virš apačios (diastolinis turkis, trumpas presistolinis šurmulys arba ankstyvas ar intrasistolinis šarka),
– Uždelsta, trumpa ir garsiai tonas virš viršaus,
– papildomas tonas tiesiog po antrojo tono (vadinamasis “antrasis tonas”). Tarpdiagnosingoje erdvėje III ir IV, kairiajame krūtinkaulio krašte, tarpdiagretinėje erdvėje III ir IV, yra dviejų dalių atidarymo spragtukas.

Be trijų simptomų, būdingų kairiųjų venų stenozei, taip pat galima pastebėti:
– II tono akcentavimas virš plaučių arterijos;
– Graham-Steella diastolinis švokštimas (vadinamasis “diastolinis drebulys”) atsiranda dėl didelio plaučių hipertenzijos dėl santykinio plaučių vožtuvo regurgitacijos. Jis yra plaučių arterijos auskulatūroje.
Pacientams, sergantiems širdies aritmijomis, ausko simptomus sunku užfiksuoti.

Atliekant radiologinį tyrimą, su nedideliu susiaurėjimu gautas vaizdas nėra nenormalus. Jei kairiojo veninio išleidimo angos yra aiškiai susiaurintos, stebimas kairiojo prieširdžio padidėjimas, plaučių arterijų padidėjimas (miokardo dilatacija) ir švelnus dešiniojo skilvelio padidėjimas. Plaučių kraujagyslių bruožas yra aiškus. Kalcifikacijos taip pat gali būti nustatytos dvipusio vožtuvo.

Elektrocardiografiniame tyrime turi būti parodyta: elektrinės ašies deformacija dešinėje pusėje, dviejų fazių lūžio p.

Kairiosios venų stenozės diagnozė

Kairiosios venų stenozės diagnozė pagrįsta auskultavimu, EKG ir radiologiniu tyrimu. Remiantis šiais tyrimais, nustatomi trys ašies auskuliacijos simptomai, išvardyti aukščiau, širdies miokardo kūnas ir kairiojo atriumo ir dešiniojo skilvelio pertekliaus požymiai.

Dėl ultragarsinio tyrimo – echokardiografijos – aukšto dažnio garso bangų atspindžio įrašymo metodo, galima tiksliai interpretuoti vožtuvų judesius ir įvertinti stenozės laipsnį.

Mitralinės stenozės diferencinėje diagnozėje reikėtų atsižvelgti į aortos vožtuvo regurgitaciją ir kairę prieširdžių miksozę.

Kairiosios venų stenozės gydymas

Kairiosios venų stenozės gydymas gali būti konservatyvus (kraujotakos nepakankamumas, aritmija ir reumatinės ligos paūmėjimas) arba chirurginis (mitralinis paleidimas).

Pacientams be simptomų nereikia gydyti. Jiems rekomenduojama gyventi ekonomiškai ir higieniškai.

Chirurginis gydymas yra tinkamas pacientams, turintiems aiškių dusulių požymių be širdies nepakankamumo simptomų, taip pat pacientams, kuriems pasireiškia didelis dusulys, kosulys ir kraujosruvos, galimi plaučių bėrimai, tachikardija, prieširdžių virpėjimas ir sinusų komplikacijos.

Pacientams, sergantiems ezos, skilvelių nepakankamumu, kepenų liga ir kūno ertmėmis, prieširdžių virpėjimu ir arterine embolija, pirmiausia suteikiama simptominė terapija, leidžianti chirurginiam gydymui.

Gydymas chirurginiu būdu pagerina paciento gyvenimo kokybę maždaug. 75 proc. Rezultatas priklauso nuo vožtuvo anatominės būklės. Kai kuriems pacientams po operacijos gali pasireikšti keletas komplikacijų ir stenozijos (restenozės) pasikartojimo.

Dažniausi pooperaciniai kairiojo veninio audinio stenozės komplikacijos yra prieširdžių virpėjimas, arterijų užgulimas, plaučių infarktas ir vadinamoji “kairiojo skilvelio virpėjimas”. postkomunistinis sindromas (10-63%)).

Postcomisurotomic sindromas gali atsirasti pacientams, sergantiems mitraliniu potraukiu, pradedant dešimties metų jubiliejui nuo Maria Curie-Skłodowska fondo 10-osioms metinėms. dienų iki 2 mėnesių po operacijos ir jos simptomai išlieka iki dviejų savaičių. Jam būdinga: karščiavimas, prakaitas, kosulys, skausmas kairėje krūtinės pusėje, sustiprinantis kvėpavimo metu, sąnarių skausmas.

Auskulcinis tyrimas atskleidžia pleuros arba perikardo trintį ir galimą pleuros ertmės eksudatą. Salicilatai ir kortikosteroidai yra rekomenduojami poskomsurotomos sindromui gydyti.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*