Smegenų insultas Reikia greitai įgyvendinti gydymą

[Total: 0    Average: 0/5]

Kraujagyslių smegenų ligos yra labiausiai paplitusi nervų sistemos žala. Tarp šių priežasčių Pasaulio sveikatos organizacija nustatė, kad staigaus būklės, susijusios su židinio ar generalizuotų smegenų sutrikimų, kurie trunka ilgiau nei 24 valandas (išskyrus atvejus, kai pacientas mirė anksčiau), sukeltos kraujagyslių priežastys, susijusios su smegenų kraujotaka, yra svarbi vaidmuo.

Insulto trukmės pasiskirstymas atsižvelgiama į simptomų trukmę: trumpalaikis smegenų išemijos su fokaliniais požymis, kurių trukmė yra mažesnė nei 24 val. (Kaip apibrėžta PSO, neatitinka reikalavimų), pasikartojantis išeminis priepuolis, simptomai išlieka iki trijų savaičių , insultas su simptomais, kurie išlieka iki trijų savaičių. Insulto epizodai dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, kurių vyrauja vyrai.

Insultas gali atsirasti dėl mechanizmo, kuris mažina deguonies tiekimą smegenų audiniui dėl nepakankamo kraujo tiekimo (dažniau pasireiškia išeminis insultas) arba per kraujagyslių mechanizmą, kai kraujas patenka į smegenų audinį (išsivysto hemoraginis insultas). Taip pat yra neįprastai reta venų insultas, kurį sukelia trombo buvimas smegenų venose.

Dažniausios insulto simptomų priežastys yra aterosklerozė arterijose, kurios kraujasi į smegenis, kraujagyslės į kraujagysles, kurios patenka į arterijas, tiekiančias smegenų audinius (perimetrinės fibriliacijos metu, dėl širdies vožtuvo defektų ir miokardo kontraktiškumo sutrikimų). Smegenų hemoragijos priežastis yra hipertenzija, krakmolas ir aneurizmos.

Simptomai insulto

Klinikinis insultas eina priklausomai nuo insulto buvimo vietos ir ischeminio ar intracerebrinio hemoragijos greičio. Galvos skausmas, vėmimas, traukuliai, sąmonės netekimas ir koma gali pasireikšti. Žvalgomieji simptomai apima parenciją ir jutimo sutrikimus nervų srityje tiekimo per struktūrą, kurioje vystosi insultas.

Smegenėlių pažeidimo atveju pasireiškia eisenos sutrikimai, pusiausvyros palaikymo sunkumai, kalbos sutrikimai ir galūnių drebulys. Kai liga paveikia pakaušius skilvelius, gali pasireikšti regos sutrikimai. Be to, stebint raumenų įtampą, padidėjusią ar silpnėjančią refleksą galima stebėti.

Kartais pacientai praneša apie spontaninius skausmus, padidėjusį jautrumą įvairiems dirgikliams, netyčinius judesius, hemiplegiją, šlapimo nelaikymą, galvos ir kaulų nervo pažeidimo simptomus (pvz., Nervų sistemos sutrikimus, nervų sistemos sutrikimus, nervų sistemos sutrikimus ar nervų sistemos sutrikimus ) Pagrindinės problemos yra: veido raumenų paralyžius, akies obuolių judesių sutrikimas, sunkus nurijus, neaiški kalba).

Kai kurie insultai yra susiję su kvėpavimo sutrikimais, pulso greitėjimu, kraujospūdžio sumažėjimu arba padidėjimu ir pagrindine kūno temperatūra. Dėl insulto atsiradimo gali pasireikšti tokie simptomai kaip vadinamoji “hipoalerginė rizika” arba “hipoalerginis pavojus”. Šoninio pado sindromas, tada atsiranda staigus galvos svaigimas, vėmimas, žagsėjimas, kai jie jungiasi su rijimo sutrikimais, užkimimu, dilgčiojimu ir skausmu pusės veido srityje.

Insulto nustatymas

Smegenų pažeidimo požymių patvirtinimas patvirtina insulto diagnozę. Nustatykite ligos pradžią ir patvirtinkite staigius simptomų atsiradimą. Kompiuterinė tomografija ir kartais magnetinis rezonansas turėtų būti atliekami esant įtariamam smūgio centrui. Šie tyrimai leidžia atskirti insultą nuo hemoraginių ir išeminių insultų.

Po pokalbio įvertinami paciento pagrindiniai paciento gyvenimo parametrai, surenkamas kraujas laboratoriniams tyrimams, atliekamas išsamus neurologinis tyrimas ir atliekamas apibūdinimas (dažniausiai kompiuterinė tomografija).

Insulto diferencijavimas remiasi kitomis sąlygomis, turinčiomis židinio neurologinius simptomus, pvz., sumažėjęs ar padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje, pirminis ar metastazuotas smegenų auglys, migrena, epilepsijos priepuoliai, kraujo natrio koncentracijos sumažėjimas, neurologiniai sutrikimai, atsirandantys dėl tam tikrų kepenų ligų.

Insulto gydymas

Insultas reikalauja greito gydymo, kartais užtikrinant visišką pažeidimų nutraukimą. Priklausomai nuo insulto tipo (hemoraginis ar išeminis insultas) ir simptomų sunkumo, taikomos skirtingos gydymo priemonės. Tačiau visada reikia bendros tvarkos, kad kvėpavimo ir širdies ir kraujagyslių sistemos veiktų tinkamai. Būtina stebėti kraujospūdį ir kompensuoti vandens elektrolito ir rūgštinių medžiagų apykaitos sutrikimus.

Pastebėjus intrakranijinės hipertenzijos sindromo simptomus, reikia pradėti gydymą, dėl kurio sumažėja jo kiekis. Taip pat dažnai yra būtina taikyti antikonvulsantines ir kūno temperatūros mažinimo procedūras. Kartais pacientai negali maitinti ir šlapintis savarankiškai, todėl pradėkite šerti skrandžiu ir pradėkite kateterizuoti šlapimo pūslę.

Ilgalaikių melagingų pacientų svarba yra plaučių embolijos, pneumonijos ir kitų infekcijų, giliųjų venų trombozių ir pleiskanų opų prevencija. Konkretus ischeminio insulto gydymas buvo pagrįstas acetilsalicilo rūgštimi, tromboliziniais vaistais (alteplase) ir nefrakcionuojamu heparinu, o specifinis hemoraginio insulto gydymas nepatvirtina jokių vaistų, kurie labai pagerino paciento klinikinę būklę, veiksmingumą.

Po insulto epizodo neurologiniai defektai dažnai išlieka fiksuoti, todėl svarbu reguliariai reabilituoti (tinkamas pratimas ir gydymas) atkurti prarastas funkcijas.
Mariusz Kłos

– Vidaus ligos “, Andrzej Szczeklik, ed. Praktinė medicina, Krokuva.
– Prof. dr med. Władysław Jakimowicz Klinikinė neurologija “Medicinos studentų vadovo” konstatuojamoji dalis, ed. Mieczysław Goldsztajn, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.
– praktinė neurologija “, Antoni Prusiński, ed.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*