Sterilio nekrozės kaulai

[Total: 0    Average: 0/5]

Klinikiniai sterilios kaulų nekrozės požymiai gali pasireikšti staiga (pvz., Pacientui, kuriam būdingas epilepsinis sutrikimas). kai kaulų tuščiosios eigos nekrozės priežastis yra trauma) arba lėtai kaupiasi (pvz., jei kaulų tuščiąja eiga sukelia sužalojimas). imuninės sistemos ligų metu). Pažeidžiamoje zonoje yra skausmas. Jei liga pasireiškia ant šlaunikaulio galvos, ji pasireiškia kirkšnyje, sėdmenyje ir spinduliuoja į vidinį šlaunies ir kelio plotą.

Skausmas pasunkėja vaikščiojant, kai stresas padidėja jungties srityje. Kai kuriems pacientams simptomai taip pat būna naktį. Prieš radiacinių vaizdų pokyčius gali atsirasti skausmas, kuris atsiranda net daug mėnesių anksčiau. Ryte pacientai skundžiasi dėl trumpalaikio ryto standumo (reumatoidinio artrito atveju ryto standumas yra daugiau nei valandą).

Steriliai kaulų nekrozė vyksta su ribotu judesiu sąnariuose tik labai pažengusių kaulų pokyčių atveju. Kartu su reikšmingu ligos progresavimu paveikta galūnė yra sutrumpinta ir naudojama. Be to, laboratoriniai tyrimai negali pasikeisti, išskyrus atvejus, kai pirminė liga egzistuoja, tokiu atveju gali atsirasti įvairių sutrikimų.

Kaulų tuščiosios eigos nekrozės nustatymas

Tikslus anamnezės rinkimas, paciento tyrimas ir klinikiniai požymiai yra naudingi sterilios kaulų nekrozės diagnozei. Tačiau diagnozė pagrįsta vaizdo gavimo testų rezultatais: rentgeno spinduliais, scintigrafija ar magnetiniu rezonanso režimu. Rentgeno spinduliai nerodo jokių pokyčių ankstyvoje stadijoje, išskyrus diskrečią osteopeniją.

Esant anomalijai, pirmiausia pastebimi kaulų sunaikinimo pažeidimai, negyvų kaulų fragmentų atskyrimas ir intensyvios kaulų formavimui būdingos pažeidimai. Laikui bėgant, sąnario įtrūkimai didėja. Plyšio siaurėjimas ir jungties paviršiaus nelygumas pasireiškia tik pažengusioje stadijoje.

Scintigrafija parodo, kad tyrime naudojama medžiaga padidėjo per patologiškai paveiktas kaulų vietas. Scintigrafija rodo pakeitimus anksčiau nei rentgeno spinduliai. Magnetinis rezonansas gali būti labai svarbus nustatant diagnozę, ypač ankstyvosiose ligos stadijose, nustatant nekrozę kaulų audinyje.

READ  Labiausiai paplitusi vieta pusvalandyje yra veidas

Diferencijuojant reikia atsižvelgti ir į kitas ligas, kurios gali būti klaidinančios panašios į vaizdus ir klinikinius sterilios nekrozės eigą. klubo arterijų aterosklerozė).

Sterilios kaulų nekrozės gydymas

Sterilios kaulų nekrozės gydymas remiasi konservatyviomis ir chirurginėmis procedūromis. Pirmuoju gydymo tipu išvengiama sąnarių paviršiaus žlugimo ir antrinių pokyčių ligos vietose. Sunkių negalavimų atveju rekomenduojama vartoti skausmą malšinančių preparatų ir 1-2 mėnesius naudoti rutulius ar lazdas, kad būtų lengviau išjudinti sąnarius.

Chirurginis gydymas skirtas išlaikyti sąnario ertmės plotį ir slopinti pokyčių progresavimą. Nikotinė sritis pašalinama (dekompresija), dėl kurios sumažėja slėgis kaulo viduje. Vienu metu persodinami kaulų fragmentas su kraujagyslėmis, o kartais ir sąnarių kremzlės struktūra. Kartais tokios procedūros nepasiekia pageidaujamo rezultato.

Labai pažengusių pažeidimų atveju atliekama sąnarių endoprotezų (dažniausiai klubo ar kelio) implantacijos procedūra. Gydymo efektyvumą vertina rentgeno spinduliai arba sterilios nekrozės paveikto kaulo magnetinis rezonansas. Deja, antriniai efektai gali apimti sąnario mobilumo sutrikimus ir lėtinio skausmo sindromo vystymąsi.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*