Subklinikinis hipertireozė

[Total: 0    Average: 0/5]

Subklinikinis hipertiroidizmas yra pradinė liga, turinti hipertirozės ir būdinga pvz. dėl širdies ligų, atsiradusių dėl tiroidito, vartojant vaistus (amiodaroną), Graveso liga, Basedowo liga, toksiškuose mazgeliuose, arba kai yra vienas autonominis mazgelis.

Skydliaukės hormonai, esant hipotireozei ar tolesniam skydliaukės ar skydliaukės ligos gydymui, taip pat gali sukelti perviršinio skydliaukės hormonų kiekio padidėjimą subklinikiniu hiperaktyvumu.

Kai kuriais atvejais priežastis negali būti aiškiai įrodyta. Senyvo amžiaus žmonėms pasklidusis subklinikinis hipertiroidizmas yra didesnis, tačiau maždaug pusė atvejų spontaniškai normalizuojasi TSH.

Pacientų, kuriems pasireiškia padidėjęs jodo kiekis, keliamoji dalis yra kelis procentus.

Subklinikinio hipertireozės simptomai

Subklinikinis hipertireozė negali sukelti jokių klinikinių požymių. Tačiau kartais atsipalaiduoti simptomai yra šiek tiek pagreitėjęs širdies susitraukimų dažnis, širdies ritmo sutrikimai (pvz., Nenormalus širdies susitraukimų dažnis arba nenormalus širdies susitraukimų dažnis) šiek tiek dažniau. Prieširdžių virpėjimas), taip pat gali palaipsniui didėti kairiojo skilvelio masė ir sutrikusi diastolinė funkcija.

Pacientai, turintys menką hipertiroidizmą, rodo padidėjusį sergamumą (ir susijusius simptomus) bei širdies ir kraujagyslių ligų mirtingumą.

Antra, sumažėja kaulų mineralų tankis ir padidėja lūžių rizika. Be to, pacientai praneša apie bendrą jų gyvenimo kokybės blogėjimą. Kadangi hormoniniai pakitimai vystosi ir pastebimas hipertiroidizmas, pastebimi ligos tipiški klinikiniai požymiai ir gali pasireikšti palaipsniui.

Subklinikinio hipertiroidizmo pripažinimas

Pagrindinis subklinikinio hipertiroidizmo diagnozavimo testas yra TSH koncentracijos nustatymas kraujo serume. Nustatant jo sumažėjimą nestandartinių skydliaukės hormonų (fT3, fT4) koncentracija, galima diagnozuoti subklinikinį hiperaktyvumą.

Dažnai nėra jokių kitų klinikinių anomalijų ar simptomų, todėl diagnostiniame procese reikia tik nustatyti hormoninių testų pokyčius, o kiti atliekami tam, kad būtų galima atskirti subklinikinį hipertiroidizmą iš kitų valstybių.

Subklinikinis hipertireozės gydymas

Tarp kliniškai akivaizdaus ir nedidelės diagnozės hipertirozės ribos yra skystis, todėl bendrame valdyme turi būti atsižvelgiama į sutrikimų priežastis, ligonių būklę ir paciento amžių.

Jei nenustatyta jokių kitų skydliaukės ligos požymių, gydymas yra tinkamas tik vyresniems pacientams, sergantiems TSH. Jaunus žmones reikia stebėti dėl širdies ir kraujagyslių bei skydliaukės ligų.

Dėl subklinikinio hipertiroidizmo, susijusio su skydliaukės hormonų vartojimu, valdymas priklauso nuo šių preparatų naudojimo požymių. Pacientams, sergantiems piktybiniais navikais ir turinčiais reikšmingą riziką susilpninti arba progresuoti pagrindinę ligą, pirmiausia yra naudojamas beta blokatorius, o tai labai dažnai yra veiksmingas ir tik tada atsižvelgiama į skydliaukės hormonų dozės sumažėjimą.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*