Švino sluoksnio demencija

[Total: 0    Average: 0/5]

Endokrininė demencija yra kliniškai ir morfologiškai įvairi nervų sistemos liga. Tai liga, kurios metu centrinėje nervų sistemoje aptinkamas taufa baltymas, dėl kurio atsiranda ligos simptomų.

Endokrininė demencija nėra dominuojanti demencijos priežastis, dauguma atvejų atsiranda atsitiktinai, o simptomai pasireiškia per 7 gyvenimo dešimtmečius. Paveldimos ir šeimos simboliai atsiranda anksčiau, o genų perkėlimo tipas dažniausiai būna autosominis dominuojantis. Priekinės dalies lėtinė demencija sergantiems žmonėms su teigiama šeimos istorija kyla keletą kartų dažniau.

Endokrininės demencijos simptomai

Priklausomai nuo ligos formos, yra šiek tiek kitokio klinikinio būdo ir vyrauja skirtingi simptomai.

Picko liga pirmiausiai pasireiškia kalbos sutrikimai (aphazija) ir asmenybės sutrikimai. Ligos atsiradimas dažnai pasitaiko po 40 metų. amžiaus. Pacientams dažnai egzistuoja sutrikimai, tokie kaip pernelyg didelis ausys, atminties sutrikimas ir padidėjęs lytinis potraukis, kuris yra susijęs su žalos laikinosioms dubens abiejose pusėse.

Asmenybės sutrikimai dažniausiai būna vidutinio sunkumo, egzistuoja antisocialūs elgesys, pacientai yra skatinami ir įvyksta daug konfliktų arba, atvirkščiai, jie yra apatitiški ir nerodo iniciatyvos.

Priekinė chroniškos demencijos forma yra lėta ir atsiranda diskrečių simptomų centrinės nervų sistemos pusėje. Ligos pobūdis yra progresuojantis, pastebimi pirmieji asmenybės ir elgesio sutrikimai, atmintis tik šiek tiek sutrinka.

Laikui bėgant atsirado vadinamoji “nauja” sistema. priekinis sindromas, kurio elgsena, įskaitant seksualinį slopinimą, pacientai nėra nutolę, yra nekritiški, linksmi.

Frontalinis sindromas taip pat rodo depresijos simptomus, pacientai yra neatsakingi, vartoja nevalgius maisto produktus ir gali patirti melus. Be to, kiti simptomai yra parkinsonizmo ir smegenėlių sutrikimų simptomai (kalbos sutrikimai, drebulys, vaikščiojimo ir pusiausvyros sutrikimai).

Laikinosios endokrininės demencijos formos būdingi atrofiniai procesai, vykstantys priekinės tempinių skilčių dalies ir smegenų priekinių skilčių pagrindo.

Jei anomalijos vyrauja kairėje, klinikiniame vaizde vyrauja kalbos sutrikimai, o tais atvejais, kai pasikeičia teisinga laiko plokštuma, pastebimi elgesio sutrikimai. Pacientų atmintis paprastai nėra sutrikdyta, jie gali prisiminti įvykius iš savo gyvenimo.

Tai yra būdinga tai, kad yra tendencija į multicommunication ir sklandumą kalboje, bet be daug informacijos (tuščia kalba). Elgsenos sutrikimai yra panašūs į tuos, kurie vystosi priekinės demencijos įvairovėje.

Progresuojanti afazija be kalbos sklaidos pasireiškia netolygiais atrofiniais procesais smegenyse, ypač kairėje laikinojoje ir priekinėje skiltyje. Paprastai kalbėjimo supratimas išlieka didesnis ar mažesnis, tačiau informacijos perdavimo (motorinės aphazijos tipo) sunkumai.

Yra problemų rašyti ir skaityti. Dažnai ilgą laiką kalbos pokyčiai yra izoliuojami, vėliau jie gali būti susiję su elgesio sutrikimais, panašiais į tuos, kurie pasireiškia priekinės ligos variante. Be to, dažnai pastebimi šlapimo sutrikimai ir asimetriški parkinsonizmo simptomai.

Lėtinės priekinės demencijos atpažinimas

Diagnozė grindžiama priekinės ir lėtinės demencijos diagnostiniais kriterijais, į kuriuos atsižvelgiama į elgesio sutrikimus ir pažinimo praradimą, lėtą ir progresuojantį ligos pobūdį, kitų nervų ir psichinės sistemos ligų išskyrimą bei klinikinių simptomų nebuvimą vėžinių susirgimų.

Be to, vizualizavimo bandymai gali padėti diferencijuoti tarp priekinės ir laikinos trumpos, jei priekinės arba laikinosios skilčių priekinė dalis išnyksta, o funkciniai tyrimai gali parodyti mažesnį srautą arba gliukozės kiekį priekinėse liaukose ir priekinėse laikinosios skilties srityse .

Taip pat gali būti naudingi neuropsichologiniai tyrimai. Kitas demencijos formas reikėtų apsvarstyti, ypač diferencijuojant, pvz., Kairės kraujagyslių ligos ir Alzhaimerio liga.

Ankstyvosios ir lėtinės demencijos gydymas ir prognozė

Priežastis dėl lėtinės vietinės demencijos gydymo nebuvo žinoma. Pateikiama tik simptominė terapija. Vaistiniai preparatai dažnai turi naudingą terapinį poveikį vartojant kartu su serotoninu ir metilfenidato reabsorbcijos inhibitoriais.

Fermento acetilcholinesterazės blokuojantys vaistai yra neveiksmingi ir net jų nepageidaujamas poveikis yra įrodytas žmonėms, sergantiems endokrinine demencija.

Prognozė priekinės ir lėtinės demencijos srityje nėra sėkminga. Liga pasireiškia lėta progresija, kuri praeina kelerius metus po ligos diagnozavimo. Taikomas gydymas gali tik sulėtinti ligos progresą.
Mariusz Kłos

Komentarai Prieštaringa demencija

Js | 2013-04-15 11:29

Jolanta-ij specialistui, nereikia ieškoti pagalbos iš savo skaitytojų!

| 2013-07-16 16:10

1. Sutinku su Js. Eik į neurologą.
2. Nėra jokios būsimos OCS jausmo. Tarsi tu nepatyrtumėte ankstyvojo vėžio.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*