Tik kartais atliekama kaulų biopsija

[Total: 0    Average: 0/5]

Ankstyvuoju osteomalacijiniu laikotarpiu gali išsivystyti tik kaulų skausmai ir padidėjęs jautrumas suspaudimo stimuliams. Pradžioje gali pasireikšti raumenų nuovargis, ypač apatinės galūnės arčiau raumenų, taip pat gali pasireikšti sunkumų atsistojant ar sėdint ir eisenos sutrikimams vadinamųjų raumenų nuovargio pavidalu. “Tai yra ta vieta, kur pacientas sustoja iš vienos pusės į kitą. Taip pat gali kilti sunkumų lipant laiptais.

Daugiau pažengusios osteomalacijos formos būdinga nuolatinė kaulo deformacija, ypač apatinės galūnės. Dėl pačių sužalojimų patys kaulai tampa jautresni lūžiams. Klinikiniai sindromai su sunkiu vitamino D metabolitų trūkumu rodo tetanijos požymius.

Laboratoriniai kraujo serumo tyrimai parodo kalcio koncentracijos sumažėjimą (taip pat šlapime sumažėja šio elemento lygis), mažai koncentruojasi fosfatai ir vitaminas D bei padidėja šarminės fosfatazės aktyvumas, o tai rodo kaulų audinyje vykstančius procesus. Be to, įvertinami kiti parametrai, rodantys esamą kalcio ir fosfatų metabolizmo būklę.

Vaizdavimas naudojamas skeleto rentgeno spindulių vartojimui, tačiau jis gali būti nenormalus. Tik išsivysčiusiame ligos procese pastebėtas sumažėjęs kaulų tankis ir būdingi rekonstrukcijos požymiai, atsirandantys osteomalacijoje. Taip pat gali pasitaikyti densitometrinio bandymo rezultatų. Tik kartais atliekama kaulų biopsija.

Osteomalacijos atpažinimas ir prognozė

Osteomalacijos diagnozė turi būti pagrįsta tinkamai surinkta ligos istorija, ypatingą dėmesį skiriant kartu esančių ligų simboliui, atsižvelgiant į klinikinius požymius ir nukrypimus nuo radiologinių ir laboratorinių tyrimų. Reikėtų prisiminti, kad radiologiniai pokyčiai atsiranda tik tada, kai ligos procesas žymiai sustiprėja.

Prognozė osteomalacijui yra gera, jei laikomasi rekomendacijų ir sistemingai imamasi farmakologinių priemonių. Pažangių kaulų audinio pokyčių diagnozė ligos diagnozavimo metu žymiai pablogina prognozę. Šiame etape gali pasitaikyti negrįžtami kaulų pokyčiai, kurie trukdo normaliai funkcionuoti. Prognozė yra dar blogesnė tuo atveju, jei kartu yra vienos ligos, nebent tai yra visiškai išgydomos būklės.

READ  Tuberkuliozė. Peritonitas. TAG

Osteomalacijos gydymas

Osteomalacijos gydymas daugiausia skiriamas vitamino D ir fosfato trūkumo prevencijai. Vitaminas D skiriamas per burną, jei trūkumas yra dėl mažo vitamino kiekio ar nepakankamos odos saulės spindulių. Be to, patariama vartoti kalcio tuo pačiu metu, jei jo suvartojimas yra mažas.

Kartais vitamino D trūkumas yra susijęs su jo susilpnėjimu nuo virškinimo trakto ir vitaminas D įvedamas į raumenis. Svarbu stebėti sistemos mineralų taupymą. Radiologinis pagerėjimas pasireiškia po kelių savaičių, o osteomalacija išgydoma maždaug po pusės metų po tinkamo gydymo.

Esant neveiksmingam gydymui ar kepenų ar inkstų ligų sambūviui, reikia skirti aktyvų vitamino D metabolitą. Fosfatų trūkumas gydomas didinant pieno ir pieno produktų suvartojimą, taip pat gydant pirminę ligą, dėl kurios sumažėjo fosfatų kiekis serume ir antrinė osteomalacija.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*