Tuo metu, kai prasidėjo ligos išmetimas

[Total: 0    Average: 0/5]

Išsėtinė sklerozė yra lėtinė neurologinė liga, kurios simptomai atsiranda dėl mielino apvalkalų sunaikinimo kai kuriose centrinės nervų sistemos srityse. Priežastys, dėl kurių gali pasikeisti nervų sistemos struktūros, nėra žinoma. Įtariamos genetinės sąlygos, susijusios su didesne polinkiu į aplinkos veiksnius, pvz., Liga, liga, liga, liga ir tt. virusinės infekcijos, kurios sukelia imuninės sistemos reakciją, apimančią antikūnų prieš savo audinius gamybą (šiuo atveju prieš nervinių pluoštų mielino apvalkalo komponentą).

Yra pranešimų apie kitus veiksnius, sukeliančius patologinį atsaką, pvz., Apsinuodijimas, maisto trūkumas, alerginės reakcijos, venų krešuliai. Proceso esmė yra išsisklaidęs mielino apvalkalo suliejimas tiek smegenyse, tiek nugaros smegenyse. Dažniausi ligos protrūkiai yra kaktos ir nugaros smegenyse, regos nervuose, smegenų smegenyse, ypač tiltoje, smegenyse ir posterinėse virvutėse.

Smegenų pokyčiai yra multifokalūs, t.y., kad simptomai rodo žalą įvairioms nervų sistemos dalims. Moterys gali būti paveiktos. Simptomai pasireiškia nuo 20 iki 40 metų amžiaus, tačiau kiti amžiaus žmonės praneša apie savo pirmąjį išsėtinės sklerozės simptomus. Būdingas bruožas yra ligos paplitimas vidutinio klimato sąlygomis.

Skausmo skausmo simptomai

Klinikinis išsėtinės sklerozės procesas skiriasi. Pradžioje taip pat gali būti skirtingos, o pirmieji paciento pastebėti simptomai gali būti: jutimo sutrikimai, dažniausiai galūnių srityje, disbalansas ir nenormalus eismas regėjimo sistemoje gali sukelti regėjimo sutrikimą, kai prarandama regėjimo ir dvigubo regėjimo. Kartais pirmieji simptomai yra silpnumas, nugaros smegenų uždegimas ir kiti.

Daugiau nei pusėje pacientų regos sutrikimai, jei jie nėra vieni iš pirmųjų simptomų, atsiranda dėl ligos progreso. Dažnai pacientams diagnozuojamas išorinis regos nervų uždegimas, pasireiškiantis centrinės regos zonos praradimu, spalvų regėjimo ir regėjimo pablogėjimu, skausmu orbitos srityje. Laimei, po kelių savaičių simptomai išnyksta ir retai pasitaiko negrįžtamų pokyčių, dėl kurių atsiranda aklumas.

Kartais gali pasireikšti parazė ir paralyžius raumenyse, dalyvaujančiose akies obuolio judėjime. Labai dažni simptomai, pastebėti beveik visiems pacientams, sergantiems ligos progresavimu, yra: limbų paresis, pacientams tirti pernelyg dideli refleksai, simptomai, susiję su smegenėlių pažeidimais (eisenos ir kalbos sutrikimai, galvos drebėjimas).

Be to, yra jutimo sutrikimai, skausmas, atminties sutrikimai, demencija, kalbos sutrikimai, psichiniai sutrikimai (juokai ar verksniai, neproporcingi situacijai, depresija ar nuotaikos mažėjimas). Vegetavimo sistemoje yra problemų su šlapinimu ir žarnyno judesiais (daugiausia vidurių užkietėjimu) ir seksualine disfunkcija.

Išsėtinės sklerozės atpažinimas

Yra išsivysčiusios išsivysčiusiosios sklerozės nustatymo kriterijai. Jie atsižvelgia į ligos epizodų skaičių, paciento pasikeitimus, kuriuos nustatė gydytojo atliktas tyrimas, ir vaizdo rodymo metu pastebėtus sutrikimus (magnetinio rezonanso rezultatas, kurio pokyčiai pastebimi beveik visuose centrinės nervų sistemos pacientuose, čia svarbu).

Išsėtinės sklerozės diagnozavimo kriterijai taip pat apima smegenų skilvelių skysčio tyrimą (dažniausiai pasireiškiantys pokyčiai yra: vidutiniškai padidėjęs ląstelių kiekis skysčiuose, nedidelis baltymų koncentracijos padidėjimas, didelis antikūnų kiekis ir taip vadinamas “protų nutekėjimas”). oligokloninės striations, stebėtos smegenų skysčio elektroforezėje).

Diagnozuojant išsėtinę sklerozę svarbu atlikti oftalmologinį tyrimą, regos nervo priekinio segmento uždegimo aptikimą ir “iššauktų potencialų” tyrimą (patvirtina jutimo sutrikimus). Pati ligos pobūdis gali parodyti, kad mes susiduriame su išsėtinė sklerozė (pvz., Išsėtinė sklerozė). žalos simptomai skirtinguose centrinės nervų sistemos lygmenyse, ligos plitimo atsiradimas).

Skrandžio išsivystymo diferenciacijoje turėtų būti atsižvelgiama į infekcijas, smegenų kraujagyslių ligas, regos nervų išeminius pokyčius, navikas, vitamino B12 trūkumą ir daugybę kitų būklių, kurių metu stebimos baltos medžiagos magnetinio rezonanso tomografijos anomalijos.

Išsėtinės sklerozės gydymas

Skiriant išsėtinę sklerozę, negalima gydyti ligos priežasties, dėl kurios atsiranda centrinės nervų sistemos pažeidimai. Terapija skirta susilpninti simptomus, specialiai valdyti ligų paūmėjimą ir vartoti vaistus, keičiančius ligos eigą.

Simptominis gydymas skirtas pašalinti pernelyg didelį raumenų įtempį, skausmą, drebulį ir eisenos sutrikimus. Svarbus aspektas yra psichinių sutrikimų gydymas, šlapinimasis ir žarnyno judėjimas, taip pat seksualiniai sutrikimai. Kai protrūkis įvyksta, glikosteroidai įvedami simptomų (pvz., “Cystic Ribbon”, “Cystic Ribbon”, “Cyst Ribbon Ribbon Ribbon”, “Cyst Ribbon Ribbon Ribbon”, “Cyst Ribbon Ribbon Ribbon Ribbon”) valdymui. metilprednizolonas ar prednizonas). Iki vadinamosios. vaistus, kurie keičia ligos eigą, yra beta interferonas, glatiramero acetatas ir imunosupresantai (mitoksantronas, metotreksatas ir azatioprinas).

Išsėtinės sklerozės prognozė

Progresavimas nuo išsėtinės sklerozės skiriasi. Skirtingos pacientės išsėtinė sklerozė yra labai skirtinga. Prognozė yra naudinga pacientams, kuriems yra šiek tiek sunkių ir trumpalaikių pradinių simptomų, kurie ilgą laiką atsirado dėl tolesnių simptomų.

Progreso progresavimo pasireiškimas dauginimosi skleroze yra vyriškos lyties liga, senyvo amžiaus liga, lėtinė ligos forma, plačiai paplitęs metimas ligos pradžioje, raumenų simptomų pasireiškimas pirmoje ligos stadijoje. Kai žinių progresas ir naujų vaistų įvedimas, prognozė gerėja. Šiuo metu pusė pacientų gali veikti savarankiškai, net po kelerių metų ligos.
Mariusz Kłos

– Vidaus ligos “, Andrzej Szczeklik, ed. Praktinė medicina, Krokuva.
– Prof. dr med. Władysław Jakimowicz Klinikinė neurologija “Medicinos studentų vadovo” konstatuojamoji dalis, ed. Mieczysław Goldsztajn, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.
– Praktinė neurologija “, Antoni Prusiński, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.

Pastabos Išsėtinė sklerozė

Klaida | 2012-06-14 16:44

Sveiki 🙂 Aš 32 metai, iškasau SM 2007 m. Po šių kelių metų Interferoną sukėliau šoką dėl strėlės nervo, susijusio su tuo, kad aš turiu silpną skydo nugarinės raumenį, man neramu tik vienas faktas, aš galiu ne dėvėti kaiščių, kuriuos myliu 🙂 Be to, yra svarbu! Pasisakyk visiems, pasveikink nuoširdžiai, tikėjimas daro stebuklą!

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*