Ūminis anticholinerginis sindromas

[Total: 0    Average: 0/5]

Ūminio anticholinerginio sindromo diagnozė pagrįsta tipinių centrinės nervų sistemos simptomų atsiradimu ir periferiniais simptomais. Laboratoriniai tyrimai nėra plačiai naudojami, nes nėra jokių anticholinerginių medžiagų kraujyje ar šlapime.

Ūminio anticholinerginio sindromo diferencijavimui reikėtų atsižvelgti į psichines ligas, apsinuodijimą simpatinės nervų sistemos stimuliuojančiais vaistiniais preparatais ar haliucinogeninėmis medžiagomis. Be to, panašūs klinikiniai simptomai pasireiškia alkoholio susilaikymo sindromui, įskaitant alkoholinį mairūną.

Diagnozuojamų abejonių atveju fiziostigminas įvedamas į veną; visiškas ar dalinis šios ligos remisija patvirtina ūminio anticholinerginio sindromo diagnozę.

Ūminio anticholinerginio sindromo gydymas

Ūminio anticholinerginio sindromo gydymas yra simptominis. Būtina apsaugoti pacientą nuo sužalojimo ar žalos sau ar asmenims artimiausioje aplinkoje (apsauginis veiksmas yra būtinas dėl staigiojo psichomotorinio neramumo atsiradimo). Kartais būtina, kad pacientas, turintis ūminį anticholinerginį sindromą, fiziškai ar farmakologiškai neveikia. Šiuo tikslu nuo preparatų skiriamos didelės raminamųjų dozių.

Endotrachealinė intubacija ir mechaninė plaučių ventiliacija yra ypač reikalingos. Sunkesnėmis sąlygomis būtina stebėti širdies funkciją, kraujospūdį ir šlapimo kiekį, kad nepasiliekant jo sustabdymo, kuris yra pavojinga ūminio anticholinerginio sindromo komplikacija.

Farmakologiniuose preparatuose buvo vartojamas diazepamas (švirkščiamas į veną, jei tai neįmanoma, injekcija į raumenis, midazolamas) ir fiziostigminas. Paskutinis vaistas yra tam tikras priešnuodis, tačiau jo vartojimas yra susijęs su šalutinių poveikių atsiradimu.

Fizostigminą reikia vartoti, jei psichinės stimuliacijos ar psichozės simptomai yra sunkūs ir jų negalima kontroliuoti kitomis priemonėmis. Be to, šio farmakologinio agento vartojimui yra nurodomi sunkūs centriniai arba periferiniai simptomai ir nėra širdies priepuolių atvejų.

Ūminio anticholinerginio sindromo prognozė

Ūminio anticholinerginio sindromo prognozė pirmiausia priklauso nuo simptomų sunkumo ir toksinių medžiagų vartojimo kiekio ir trukmės. Jei diagnozė buvo padaryta greitai ir gydymas buvo pradėtas anksti, prognozė dėl ūminio anticholinerginio sindromo yra sėkminga. Dažnai foksigmino vartojimas sukelia greitą ir visišką paciento klinikinės būklės pagerėjimą.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*