Ūminis perikarditas

[Total: 0    Average: 0/5]

Ūminis perikarditas (lotyniškas) Perikarditas Acuta) yra uždegiminis procesas, turintis įtakos perikardo maišeliui. Uždegiminiai pokyčiai gali apimti visceralines ir (arba) perikardo sieneles, turinčias būdingą perikardo skaidulų nusodinimą ar eksudato susidarymą. Perikarditu dažnai lydi endokarditas.

Ūminio perikardito simptomai yra krūtinės skausmas, dusulys ir bendrieji simptomai, susiję su perikardito procesu ar pagrindine liga.

Širdplėvė

Gyvenvietė (vadinamoji “gyvenvietė”) yra perikardinio krepšio atsiskaitymas) yra serumo membrana, kuri yra širdies supakuota krepšelio rūšis. Jį sudaro du sluoksniai – lapai :.
– visceralinis lapelis (epikordas) – tiesiogiai apima širdies raumens,
– sienelė – uždaro perikardo ertmę.

Dviejų lapų atskyrimo vieta užpildoma nedideliu kiekiu serumo skysčio, todėl nuo širdies darbų lieka tarpusavyje trintis lapai.

Fiziologiškai perikardas apsaugo širdies raumenis, užtikrina, kad jis paslydo ir apsaugo nuo pernelyg didelio širdies tempimo darbo metu.

Ūminio perikardito klinikinės formos

Tuberkuliozinis perikarditas (lot. Pericarditis Tubefculosa).
Tai pasireiškia tuberkuliozės metu, kartu su specifiniais plaučių pokyčiais. Jo būdingas didelis išsipūtimas ir ilgalaikis karščiavimas. Diagnozė pagrįsta bakteriologiniu eksudatu. Ankstyvas diagnozavimas vaidina svarbų vaidmenį pradedant tinkamą gydymą.

Ūminis idiopatinis perikarditas (lot. Pericarditis acuta benigna idiopathica).
Tai yra nežinomos etiologijos serume pluošto perikardito forma. Svarbu, kad ryšys su ankstesnėmis virusinėmis infekcijomis (pvz., Kepenų ar kepenų liga) yra svarbus. Tai gali sukelti infekcija (pvz., Coxsackie virusas, infekcinė mononukleozė) arba viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Šios ligos metu didelis išsiskyrimo dažnis yra retas, tačiau gali pasireikšti kraujotakos sutrikimas ir sugriežtinti perikarditas.

Perikardito priežastys

Ūminis perikarditas yra labiausiai paplitusi ligos priežastis:
– bakterijų,
– virusinė
– reumatas,
– tuberkuliozė.

Perikarditas taip pat gali pasireikšti miokardo infarkto, uremijos, kolagenozės ir po torakotomijos metu.

Ūminio perikardito simptomai

Pirmasis ūminio perikardito simptomas yra staigus skausmas krūtinkaulio srityje, spinduliuojantis prie pečių ir kaklo, o kairysis pečių link vidurio skylės. Skausmą sustiprina kvėpavimas ir krūtinės judėjimas.

Kiti bendrieji perikardito simptomai yra šie:
– dusulys (perikarditu ir eksudatu);
– silpnumas,
– prakaitas,
– karščiavimas
– Shivers
– perikardo trintis (girdimas kairiajame krūtinkaulio arba plaučių arterijos krašte).

Perikardo trintis gali reikšti sausąjį perikarditą (siką) ir eksudatyvinę uždegimo formą.

Sausam perikarditu atsiranda fibroziniai pažeidimai. Perikarditu su eksudatu širdis yra negailestingai slopinama, nes sukaupta skystis spaudžia širdies raumens ir trukdo jo veikimui. Dėl to, kad širdies susilpnėjimas dėl kairiojo širdies skydelio sumažėjusių mechaninių savybių yra dešiniosios skilvelės sienos, diastolis ir kraujo užpildymas yra kliudomi, daugiausia dešiniajame skilvelyje. Tai veda prie trišalės širdies figūros. Ir jei skystis ar kraujas staiga pakyla, gali pasireikšti kraujotakos nepakankamumas ir širdies tamponacija.

Ūminio perikardito diagnozė

Ūminio perikardito diagnozė yra pagrįsta eksudato simptomais į perikardinį maišą arba klausant perikardo trinties.

Auscultation tyrimuose nustatomas ūmus perikarditas:
– perikardo trintis (girdimas kairiajame krūtinkaulio arba plaučių arterijos krašte);
– nematomas apex poveikis,
– širdies garsų slopinimas
– bronchų murmurs ir mažos susiaurėjimai (Guarta simptomas),
– papildomo perikardo tono atsiradimas,
– keistasis impulso pulsas (paradoksas),
– galimas prieširdžių virpėjimas ir plazdėjimas.

Diagnostiniais tyrimais pastebimi šie ūminio perikardito simptomai:
– radiologinis tyrimas rodo širdies susitraukimų dažnio padidėjimą dėl skysčio buvimo perikardo maišelyje,
– EKG bandymas daro išvadą, kad ST segmentas yra padidėjęs, T segmentas yra neigiamas, o QRS vienetas yra mažos amplitudės.

Ūminio perikardito gydymas

Perikarditas gydomas daugiausia farmakologiškai ir priklauso nuo klinikinės formos. Pradiniame etape gydymas atliekamas ligoninėje. Tuberkuliozės perikardito atveju gydymas grindžiamas tuberkulostatų vartojimu. Salicilatai yra naudojami ūminiu idiopatiniu perikarditu, o sunkiu skausmu gliukokortikosteroidai yra naudojami pacientui.

Hidropatijos gydymas naudoja šiltus kompresorius širdims ir šaltiems kompresams rankoms ir kojoms.

Esant dideliems eksudatams būtina kateterizacija.
Zhaneta Malec

Komentarai Ūminis perikarditas

asd | 2009-11-11 12:53

Pasitarkite su gydytoju. Su liga nėra anekdotų.

About Taņa Krance Taņa 246 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*